Biežāk uzdotie jautājumi

Zemāk ir apkopoti biežāk uzdotie jautājumi par grāmatu pasūtīšanu un piegādi. Ja Tev rodas jautājums, uz kuru šeit nav atbildēts, raksti mums uz e-pastu info@gramatuveikals.lv un mēģināsim Tev iespējami drīz atbildēt!

Cik maksā piegāde? Vai tā tiešām ir bezmaksas?

Grāmatu pasūtīšanu un piegādi veic Lielbritānijas internetveikals Book Depository. Piegāde ir bezmaksas un tā tiek nodrošināta uz vairāk kā 115 valstīm visā pasaulē, tostarp uz Latviju, Igauniju, Lietuvu. Visiem pirkumiem, pat pērkot vislētāko grāmatu par 2 dolāriem, tā tiks piegādāta bez papildus maksas. Nekādu pasūtījuma noformēšanas, pakošanas vai izsūtīšanas papildizmaksu. Cena, kuru redzi pie grāmatas, būs cena, kuru samaksāsi par grāmatu  un tās piegādi.

Cik ātri notiek grāmatas piegāde?

Grāmatas piegāde uz Latviju notiek parasti 5-10 darba dienās. Grāmatas izsūta no Lielbritānijas ar avio pastu. Aizkavēšanās var notikt, ja grāmatu izsūta vēlāk. Pie katras grāmatas ir norāde arī par parasto izsūtīšanas laiku 24 līdz 72 stundas. Tas ir atkarīgs, cik ātri grāmatas piegādātājs var atsūtīt grāmatu internetveikalam. Tuvojoties Ziemassvētku laikam, piegādes laiks noteikti paildzināsies, tādēļ ļoti iesakām iegādāties grāmatas kā Ziemassvētku dāvanas jau laikus.

Vai grāmatas tiek sūtītas kopā vai pa vienai?

Ja vienā pasūtījumā ir vairākas grāmatas, katra grāmata tiek sūtīta atsevišķi. Tas tiek darīts tādēļ, lai neaizkavētu citu grāmatu nosūtīšanu, piemēram, ja ir pasūtītas 3 grāmatas un viena no tām piegādātāja dēļ kavējas, tad nosūtīšanai gatavās 2 grāmatas tiek izsūtītas uzreiz. Atšķirībā no Amazon grāmatu internetveikala, kuri izsūta pasūtījumu tikai brīdī, kad ir nokomplektēts viss pasūtījums.

Vēlos pasūtīt vairākas grāmatas, vai būs atlaide piegādei?

Internetveikals piedāvā bezmaksas piegādi, tādēļ papildus atlaides piegādei netiek piemērotas.

Vai pēc grāmatas ir jādodas uz pasta nodaļu?

Daži pastnieki grāmatas piegādā uz mājām – nodod personīgi vai iemet tās pastkastē. Citās pasta nodaļās izsūta uzaicinājumu ierasties pakaļ sūtījumam.

Grāmatas piegāde kavējas, ko man darīt?

Ja grāmata ir izsūtīta, tomēr 2-3 nedēļu laikā tā arvien nav saņemta, sākumā vērsieties savā pasta nodaļā ar jautājumu, vai sūtījums nav aizķēries pasta nodaļā. Ja nav, tad vērsieties tālāk ar jautājumu Book Depository klientu apkalpošanā, norādot pasūtījuma numuru un apstiprinot, ka esat jau apvaicājis vietējo pasta nodaļu. Izvēles gadījumā iesakām noformēt pasūtījumu uz lielāko pilsētu pasta nodaļām, piemēram, ja strādājat Rīgā, izvērtējiet iespēju grāmatu saņemt Rīgas adresē, jo tas samazinās grāmatas aizkavēšanās, pazušanas iespējamību.

Piegādāta grāmata ar defektiem, nepareiza grāmata.

Ja grāmata ir piegādāta bojāta, atsūtīta nepareiza grāmata vai grāmatai ir defekti, izmantojiet Book Depository klientu formu, lai sazinātos ar internetveikalu un informētu par problēmu. Atbilde tiek sagatavota 24 stundu laikā darba dienās.

Vai sūtījumam tiek piešķirts tracking kods?

Grāmatas tiek izsūtītas kā vienkāršas pakas, izmantojot Karalisko pastu (Royal Mail). Dārgākām grāmatām tiek izmantoti kurjeru servisi kā DHL, UPS – tiem savukārt ir tracking kods un tas tiek piešķirts klientam, lai sekotu līdzi sūtījumam. Šādā gadījumā Book Depository sazināsies ar jums, lai iegūtu kurjeram nepieciešamo tālruņa numuru. Par kurjerservisa izmantošanu lemj internetveikals un šis papildus serviss ir bezmaksas.

Vai es varu nosūtīt grāmatu kā dāvanu draugam citu pasaulē?

Grāmatu veikals nodrošina grāmatu piegādi bezmaksas 115 pasaules valstīs! Tādēļ izvēlieties valsti, uz kuru vēlaties šo grāmatu nosūtīt, aizpildiet adresi un veiciet maksājumu! Neaizmirstiet norādīt drauga vārdu kā saņēmēju!

Kā varu samaksāt par pasūtījumu?
Internetveikals Book Depository pieņem standarta maksājumu kartes kā Visa, Visa Electron, MasterCard, American Express.

Vai es varu maksāt ar Paypal?

Atšķirībā no Amazon, internetveikalā Book Depository var norēķināties ar PayPal. Tas ir īpaši izdevīgi tiem, kuri vēlas pārdot savas lietotās grāmatas Ebay un par šo naudu iegādāties jaunas grāmatas!

Vai man ir jāmaksā papildus muitas nodoklis?

Grāmatu internetveikals Book Depository atrodas Lielbritānijā un grāmatu izsūtīšana tiek veikta no Lielbritānijas , tādēļ nav jāmaksā papildus muitas nodokļi par preču iegādi ārpus Eiropas Savienības.

Kādēļ dažādās valstīs grāmatu cena var atšķirties?

Katrā valstī ir sava nodokļu politika grāmatām – vienā valstī nodoklis grāmatām ir 5%, citās 12%, kā arī daudzās valstīs ārpus Eiropas Savienības ir papildus nodokļi par preces ievešanu.